Body Kit Nedir?

Body Kit Nedir?

Body Kit Nedir?

Birçok otomobil de otomobilin aerodynamic yapısını daha güçlü hale getiren ve aracın gövdesine ek olarak yerleştiren parçaların tamamına body kit seti denir. Aracın tamponlarına, eteklerine ve kanatlarına monte edilenbu sistem özellikle de modifiye araç tutkunlarının en gözde ürünüdür ve çoğu zaman da araçlara görsel olarak uygulanmakta ancak asıl kullanım amacı aracın daha dinamik ve daha güçlü olmasını sağlamaktır.

Modifiye tutkunlarının severek kullandığı body kit seti araçlarınızı hem görsel olarak hem de aracın aerodinamik kriterlerini güçlendirmek için tercih edilmekte olup araçların rüzgarla sürtünme karakteristiğini değiştirmekte bu şekilde daha seri ve daha hızlı olabilmesini sağlamak için kullanılmaktadır.

Body kit uygulaması, uygulama şekli, gerekli olan ürünlerin sağlanması açısından değerlendirilerek marka ve modele göre farklı fiyatlar ile kullanıcılara sağlanmaktadır. Üstelik bu uygulama şekli  ve yöntemi olarak iki şekilde gerçekleştirilir.  Birunci yöntem araçlarınızda hafif olması ile daha çok kullanılmaktadır. Fiber bir şekilde uygulanır. Bir başka yöntem ise görsellik açısından bir ayrım gözetmeyenler için plastikten üretilen body kit seti de araçlarınıza kazandırılmaktadır ve yapı maliyet açısından daha uygundur. Fiber uygulamalar karbonfiberden oluşturulmaktadır ve bunlar hem daha şık bir görünüm sağlamakta hem de daha dayanıklı olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle de araçlarında hem görselliği hem de dinamikliği isteyenler bu uygulamayı tercih etmektedirler.

Body kit uygulamaları ikiye ayrılmaktadır. Ağırlık olarak aracın daha güzel ve daha farklı görünmesi için yapılan bu uygulamalar güzel bir görünümün yanında araca yüksek performans kazandırılması aynı zamanda daha tasarruflu bir kullanım elde edilmesi için de tercih edilebilmektedir. Body kit uygulamaları hafif ve ağır olarak kullanıcıya sunulabilmektedir.

Araç kullanıcıları araçlarının orijinalliğini çok fazla bozmak istemediklerin de hazır projeler ile hazır kalıbı bulunan uygulamaları araçlarının markalarına göre tercih edebilmektedirler. Bu uygulama bir aracın tamponunun kalıp halinde yine aynı marka otomobile uygulanması işlemidir. Hafif uygulamalarda aracın montajı oldukça kısa sürede gerçekleştirmektedir. Ayrıca bu uygulamalar daha güzel bir görüntü kazandırmakta ağır uygulamalara göre daha uygun fiyata gerçekleştirilmektedir.

Ağır uygulama yöntemi tercih edildiğinde aracın markası modeli baz alınarak fotoğrafı çekildikten sonra bu fotoğraf bilgisayar ortamında incelenmektedir. Müşterinin talepleri göz önünde bulundurularak araç üzerinde öncelikli olarak bilgisayar ortamında değişiklik yapılmaktadır. Ağır uygulamalar gerçekleştirilirken aracın orijinalliği tehlikeye girmekte ve araçta oluşturulan kalıcı değişiklikler ortaya çıkmaktadır. Body kit uygulaması farklı bir otomobil en özel yöntemlerinden bir tanesidir. Modifiye araç tutkusu olanlar büyük oranda bu uygulamayı araçlarını uygulanmaktadır.

Araçların markası ve modeline göre farklılık gösteren uygulaması Alman arabalarında farklı Japon arabalarında farklı olarak uygulanmakta tüm işlemler aracın markası ve modeline göre değişiklik göstermekte ve body kit setlerinde buna uygun bir ürün sizlere sağlanmaktadır. Aynı zamanda araçlarınızla ilgili hangi uygulamaya gerçekleştiriyor. Sizlere bu noktada kaliteli ve güvenli hizmet verebilecek donanıma sahip bir firmadan destek almakta en önemli kriterlerinden biri olmalıdır. Yerli ve yabancı araçlara uygulanabilen bu set sayesinde severek kullanabileceğiniz otomobillere sahip olacak rüzgarın etkisinden hem enerji tasarrufu sağlayacak hem de aracınızın daha dinamik ve daha aktif hale gelmesini kolaylaştıracaksınız. Sizler de body kit uygulamaları ile ilgili online olarak araştırma yapabilir aracınızı ne tür bir kazanç sağlayacağı hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak bu uygulamayı kaliteli ve etkili bir şekilde uygulayabilirsiniz. Birçok farklı markadan farklılık arayanlar için kurtarıcı ve özel bir aracı mümkün kılan body kit uygulaması özellikle de ağır uygulama yöntemi ile sizlere bambaşka bir araç kazandıracak kullanmış olduğunuz sıradan aracınızı sizin için dizayn edilmiş muhteşem bir görünüme kavuşturacaktır.

Meraklısı İçin:  Ecu Nedir?

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button