Audi Chip Tuning

Audi Chip Tuning

Audi Chip Tuning

Son yıllarda daha çok gelişme gösteren modifiye sektörü sayesinde araçlar daha çok kişiselleştirilebilmektedir. Modifiye uygulamaları arasında en zahmetsiz ve en kısa sürede uygulananı chip tuning işlemidir. Chip tuning işlemi kolay uygulanmak ile birlikte diğer modifiye uygulamalarına nazaran daha ekonomik bir yapıya sahiptir. Araçların motor kontrol ünitesini hedef alan bu uygulama motor kontrol ünitesinin içinde yer alan yazılımları değiştirmek için kullanılmaktadır. Chip tuning işlemi günümüzde daha çok otomobillerin mevcut yakıt tüketimlerini azaltmak ve araçların sahip olduğu güç ve tork sınırlamalarını daha çok arttırmak için kullanılmaktadır. Araçların beynini değiştirmek için kullanılan bu uygulama motorda ateşlemeyi meydana getiren yazılımı değiştirmek amacı ile piyasada kendini göstermiştir. Belirli bir zaman sonra aracın motorunun sahip olduğu performansı arttırmak için birtakım çalışmalar yapılmaya başlanmıştır. Araçlarda bulunan chipler bünyesinde ortam sıcaklığı, hava basıncı, hava akışı ve yakıt püskürtmesi gibi bilgiler yer almaktadır. Araçlara uygulanacak olan yazılım değiştirme uygulaması sayesinde araç için genel anlamda planlanan uygulamalar mevcut chipler içinde yer alan yazılım bilgilerinin bilgisayar yardımı ile güncellenmesi ve değiştirilmesi işlemidir. Fakat değişiklik ve belirli bir düzen yaratılmak istenen chipler de istenilen durum söz konusu olmaz ise yani mevcut yazılım bilgileri toparlanamaz ise eski yazılım yerine değişiklik sağlamak adına bir elektronik devre kurulabilir.

Bütün Araç Modellerine ve Markalarına Chip Tuning İşlemi Uygulanmaktadır

Araçların daha çok kişiselleştirilmesi için yapılan chip tuning işlemi sayesinde araçların sahip olduğu birçok özellikte değişiklikler meydana gelmektedir. Aynı zamanda bu chip tuning işlemi yalnızca BMW, Mercedes gibi araçlara değil Audi gibi araçlara da uygulanmaktadır. Audi Chip Tuning işlemi sayesinde Audi Ecu için yeniden eşleştirme ve chip ayarları geliştirilmiştir. Geliştirilen bu yöntem sayesinde Audi kendi ihtiyaçlarına göre ayarlanıp pazarda ki en iyi çözümleri sağlayan bir ürün haline gelmiştir. Audi’nin Ecu kablosu üzerinde meydana gelen değişiklik sayesinde mevcut güçte değişiklikler meydana gelmiş ve araç daha istenilen bir yapıya sahip olmuştur. Bu araca uygulanacak olan chip tuning işlemi ile araçta yakıt tasarrufu ve mevcut performansta değişiklikler meydana gelecektir. Bunun yanı sıra araca sınır eklenecek ve araç sınır hızının kaldırılması sağlanacaktır. Audi marka aracın tüm modellerine chip tuning işlemi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Aracın motorunda meydana gelecek değişiklik ile birlikte aracın sahip olduğu motor gücü hem arttırılabilir hem de azaltılabilir. Bu durumlar ile karşılaşmak için yapılacak olan yazılım değişikliği işlemini oldukça dikkatli bir şekilde gerçekleştirmek gerekmektedir.

Audi Chip Tunig işlemi ile meydana gelecek değişikliklerin işlem sırası otomobil üzerinde bulunan orijinal yazılımın okunması ve okunan yazılımın bilgisayara kaydedilirken aynı zamanda yedeğinin alınması daha sonra aracın üzerinde bulunan orijinal yazılımın Remap sayesinde düzenlenmesi ve dosya düzenleme işlemi ile uygulanan orijinal yazılımın tekrar dosya düzenleme işlemi ile araca yüklenmesi gerçekleştirilmektedir. Audi chip tuning işlemi bu araç markasının yalnızca birkaç modeline değil nerede ise birçok modeline uygulanmaktadır. Araç modellerine chip tuning işlemi uygulanırken dikkate alınan unsur aracın üretim yılıdır. Uygulanacak olan işlem aracın üretim yılına göre belirlendiği gibi ortaya çıkacak sonuçta aracın üretim yılına bağlı olmaktadır. Uygulanan Audi Chip Tuning işlemi bu markanın, A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7, A8, Q3, Q5, Q7, R8, RS3, RS4, RS5 ve RS6 modellerine uygulanmaktadır. Bu işlem sonucunda araçlar hem biraz daha kişiselleşmekte hem de daha güçlü bir yapıya sahip olmaktadır.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button