Gaz Tepkisi Arttırıcı: Sprint Booster

Gaz Tepkisi Arttırıcı: Sprint Booster

Gaz Tepkisi Arttırıcı

Günümüz araçlarında gaz teli bulunmadığı için araçlarda ki gaz tepkisi çok düşüktür. 2003 den günümüze kadar üretilen birçok araçta bulunmayan gaz teli aslında araçların daha ergonomik bir yapıda olmasının önüne konulmuş bir taştır.

Günümüz araçlarında gaz telinin yerinde aracın sahip olduğu boğaz kelebeğine sinyal göndermesi için konulmuş potansiyometre bulunmaktadır. Bu ürün de gaz tepkisinin araca gereğinden yavaş iletilmesine olanak sağlamaktadır. Potansiyometrenin araçlarda meydana getirdiği memnuniyetsizliği ortadan kaldırmak için günümüz araçlarında gaz tepkisi arttırıcı ürünü kullanılmaktadır. Bir diğer adı ile sprint booster araçta bulunan mevcut gaz pedalı sensörü ile boğaz kelebeği arasında ki sinyal iletişiminin hızlanmasına ve böylece otomobilin gaza olan tepkisinin daha hassas hale gelmesine olanak sağlamaktadır.

Sprint booster uygulaması ile otomobil sahip olduğu gücünü daha erken elde edebilecek ve sinyal konusunda daha hassas bir yapıda olacaktır. Gaz tepkisi arttırma işlemi sonucunda otomobillerden beklenen atak hareketlerinde ki yavaşlık veya gecikme durumu en aza indirgenecektir. Gaz tepkisi arttırıcı ürün araca yalnızca 5 dakika içinde herhangi ekstra bir alet gereksinimine ihtiyaç duyulmadan monte edilmektedir. Aynı zamanda bu ünite araca monte edildiği andan itibaren beklenen extra performans gün yüzüne çıkacak ve araç daha kullanılabilir bir hale gelecektir. Aynı zamanda gaz tepkisi arttırma ürününe iki yeni özellik eklenmiştir. Bu özelliklerden birincisi, vale modudur. Bu mod sayesinde araç 3 haneli PIN’e sahip olacak ve bu sayede üç aşamalı gaz seviyesini kullanabilecektir.

Bir diğer özellik ise, pedal kiteleme modudur. Bu mod sayesinde otomobiller ekstra güvenli hale getirilmek ile birlikte otomobili izinsiz kimse kullanamayacaktır. Ayrıca pedal kitleme modu devredeyken otomobil gaz pedalından gelecek herhangi bir sinyali dikkate almamaktadır.

Gaz Tepki Süresinin Azaltılması İle Araçlar Daha Kullanılabilir Hale Gelmiştir 

Gaz pedal sistemleri önceleri bünyelerinde elektronik sistem barındırmaz iken günümüzde baştan aşağı elektronik sisteme sahip bir hale gelmiştir. Elektronik hale gelen gaz pedalının mevcut tepki süresinde de gözle görülür veya hissedilir değişiklikler meydana gelmiştir. Gaz pedallarının elektronik hale gelmesi ile gaz pedalı tepki süresi daha aktif hale gelmiş ve araç sahip olduğu güce daha kısa süre içinde kavuşmaya başlamıştır.

Sprint Booster gaz pedalına dijital, bir diğer tanımla elektronik yapılı bir cihazdır. Araç sahiplerinin araçlarına daha çok bağlanmalarına ve severek araba sürmelerini sağlamak için Sprint Booster geliştirilmiştir.

Sprint Booster sayesinde, gaz tepkime süresi hem kısaltılabilir hem de normale göre daha çok yavaşlatılabilir. Bu durum sonucunda araçlar daha çok kişiselleştirilmiş olacaktır.

Sprint Booster sayesinde, elektronik gaz pedal sisteminin meydana getireceği olumsuzluklar son bulur ve araç motoru hızlı tepkiler veren bir yapıya bürünür. Sprint Booster araçların marka ve modellerine göre özel olarak üretilmektedir. Aynı zamanda Sprint Booster toplamda 36 ayrı modu bünyesinde barındırmaktadır ve bu modlar kendi kategorileri içinde 9 ayar özelliği bulundurmaktadır. Sprint Booster 5 dakika içinde araçlara uygulanabilmektedir.

2 Comments

 • Ali Babayigit Posted 15 Mayıs 2019 04:03

  Proton gen2 2008 model 1.6 benzin 110hb aracına uygun mudur? kendim montaj yapabilir miyim? Fiyat nedir

  • admin Posted 20 Mayıs 2019 12:55

   Merhaba aracınıza Sprint Booster uygulaması yapılır kendiniz de montaj yapabilirsiniz Aracınıza göre uygun ürünün 1450TL fiyatı var kartınıza göre 2-5 arası taksit sunabiliriz..

   İyi Günler
   Atilla

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button