BMW Chip Tuning

BMW Chip Tuning

BMW Chip Tuning

Günümüz teknolojisi ile üretilen araçların motorları elektronik sistemler yardımı ile kontrol edilebilmektedir.

Araçların sahip olduğu motorlar içinde yer alan emisyon, performans ve tüketim değerleri işletim sisteminde bulunan chip tarafından ayarlanmaktadır. Otomobillere yapılan chip tuning işlemi otomobilde önceden bulunan chipin yeniden programlanması olarak düşünülebilir. Chip tuning işlemi doğru yapıldığında araca birçok artı özellik kazandıracağı gibi eğer bu uygulama yanlış yapılırsa araç sahip olduğu özellikleri kaybedebilir hatta hiç çalışamaz hale gelebilir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için tecrübeli kadrosu ile hizmet veren firmamıza başvurmanızı tavsiye ederiz.

Araçlarda bulunan yarı iletken beyin çok farklı iklim koşullarında dahi mevcut motora zarar gelmesini engelleyebilmekte ve motorun yeterli performansı sağlamasına yardımcı olmaktadır. Aracınızın özellikle motor gücünü değiştirmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz en etkili modifiye şekli chip tuning olacaktır. Chip tuning uygulaması piyasada bulunan araçların neredeyse hepsine yapılabilmektedir. Firmamız özellikle BMW marka araçlara özel chip tuning hizmeti sunmaktadır.

Aracın motoruna yapılan chip tuning işleminin aracınıza kazandırdığı motor gücünü düşük devirde anlamak çok zordur. Aracınızda meydana gelen değişikliği anlamak için yüksek devirde sürüş gerçekleştirmeniz daha mantıklı olacaktır. Piyasada bulunan araçlara chip tuning işleminin yapılabilmesi için öncelikle motor kontrol sisteminin kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer aracınız eski nesil dizel araçlardan ise yapılan chip tuning işlemi aracınıza hiçbir şey kazandırmayacaktır. Fakat aracınız benzinli turbo motoruna sahip ise ciddi anlamda değişiklikler meydana gelebilmektedir.

Araçlarda gerçekleştirilecek olan chip tuning işlemi ile turbo basıncı, ateşleme, benzin miktarı ve devir kesicilerde değişiklikler meydana gelmektedir. Yapılan chip tuning işlemi ile araçlarda yaklaşık %35 oranında bir güç artışı meydana gelmektedir. Chip tuning işlemi ile yalnızca araçların motor güçlerinde değil aynı zamanda araçların yakıt kullanım oranlarında da %15 oranında bir azalma meydana gelmektedir.

Otomobillere yapılan chip tuning uygulamaları arasından en etkili çözüm BMW araçlarda meydana gelmektedir. Firmamız bu marka araçlara özel modifiye işlemi uyguladığı için çalışma süresi büyük titizlik ile geçmektedir. Chip tuning işleminin tercih edilmesinin en önemli nedeni günümüzde otomobil üreticileri motor tasarımlarında maliyeti düşürmek için tek tip motor tipiyle farklı versiyonlarda araçlar üretmektedir.

Örneğin Bmw 3.16i ve 3.20i olarak ülkemizde de satılan farklı versiyonlardaki araçların aslında motor-şanzıman turbo ve kontrol üniteleri (ecu) aslında birebir aynıdır,,peki bu iki versiyondaki güç farklılıkları nereden çıkmaktadır.

Cevabı çok basit, fabrikanın yaptığı kontrol ünitesi(ecu) yazılım farkından .

BMW 3.16i 136 hplik araç aslında 3.20i 170 lik aracın kısılmış versiyonudur buda çoğu insanın merak ettiği sorunun cevabıdır aslında 1.16i 136hp lik araçlar yazılım sonrası nasıl bu kadar fazla güç artışı elde edebilmektedir.

İşte burada Superchips olarak biz devreye girmekteyiz. BMW Chip Tuning alanında 1977 den bu yana dünya çapında yazılım lideri olan superchips bu kısıtlamayı kullanarak sadece yazılım ile +83 hp ve +97  nm tork artışı sağlamaktadır.

Bu yüzden 1.16i 136hplik araç da 1.18i 170 lik araç da yazılım sonrası aynı donanımlara sahip oldukları için aynı güç ve tork artışına sahip olmaktadır.

Bmwnizde ki bu gizli gücü keşfetmek ve ortaya çıkarmak için sizleri superchips ile tanışmak için ofislerimize davet ediyoruz.

 

1 Comment

  • YEKTA Posted 22 Mart 2019 16:14

    Hayırlı işler bmw 316 ti compact 1.6 e46 kasa2002 model 115 bg yazılım la nekadar bg gücü ve tork artışı olur fiyatıda öğrenebilirmiyim

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now Button